איתור נזילות בגינות, חצרות ושטחים פתוחים

ביצוע איתור כשלים מצריך בהכרח בעל מקצוע עם ידע נרחב בתחום האינסטלציה. אצלנו תקבלו את השילוב המושלם של 45 שנות ניסיון באיתור כשלים ונזילות וכיום, בעזרת המכשור המתקדם בתחום איתור הנזילות.

תחילת התהליך כולל את סריקת השטח והכרתו במטרה לזהות את מקור הבעיה בשיטה המסורתית. במידה ומקור הבעיה לא התגלה נשתמש באחד או יותר מהכלים הבאים:

מצלמה טרמית

צילום תרמי הינו צילום תרמו גרפי: מיפוי שטח הבדיקה ע”פ מדידת אנרגיית החום באופן טבעי או מלאכותי אשר מתבצע בעזרת גלים של אינפרא אדום אשר מצביעים על מקור הבעיה בשטח מסוים, כך שבמקרה של שינוי חריג או הפרשי טמפרטורות במקום הבדיקה יבוצע זיהוי סוג הכשל הקיים. מדובר במיפוי המעניק דיוק במלוא מאת האחוזים כך ששימוש בצלמה התרמית הינו חסכון מובהק של זמן ועלויות.

תוצאות המיפוי המדויקות מובילות לזיהוי הכשל כאשר הוא ילווה בפגיעה מינימלית במבנה וישלול אפשרות של הרס מיותר אשר כרוך בעלויות נוספות כמו שבירת קירות או מרצפות. האיתור באמצעות המצלמה קצר וקולע. כלומר, הצילום נמשך מספר דקות בכל מוקד ולכן, בשיטה זו נחסוך זמן באיתור מקור הבעיה.

מכשור אקוסטי

השימוש במכשור מסוג זה נעשה בעיקר כאשר מדובר בנזילה תת-קרקעית, לרוב בחצרות בתים, פעלים או מקומות בעלי שטח סריקה נרחב.
מדובר במכשירים אשר עוקבים אחר רגישויות של גלי קול כאשר אלו מועברים ממשטח הבדיקה היישר אל צג המכשיר.
המכשיר בעל שני חיישנים רגישים במיוחד אשר מספקים תשובות מדויקות על הקרקע, חומריה ועוצמת הצפיפות שבה, זאת בעזרת בידוד ע”י מסנן רעשי רקע שעלולים לטשטש את זיהוי מקור הנזילה

מכשור גז

איתור נזילה ע”י החדרת גז ידידותי לסביבה למערכות האינסטלציה. מדובר בגז אשר מכיל כ- 95% חנקן ו- 5% מימן. חשוב לציין כי זהו גז שלא כולל חומרים המזיקים לסביבה או לאדם ולכן הוא בטיחותי ומאושר ע”י כל הגורמים.

הגז מוחדר אל חלל מוגדר ממערכת המים אל צנרת הבית והוא יתאר עבורנו את תוואי הצנרת בצורה מדויקת המקנה הכרות ושליטה מרבית במידע על מיקום הצנרת ועומקה. בהמשך תהליך מסוג זה, כאשר תוואי הצנרת ברור ומסומן נחדיר בשנית גז במטרה למצוא את מקור הכשל. דליפת של הגז בנקודת ספציפית תאשר לנו את מיקום הבעיה ותעניק עבורנו פתרון בדיוק מקסימלי.