אינסטלטור בנתניה054-22-72-333

קבל הצעת מחיר ללא התחייבות

שיפוץ ושיקום משטחי בטון

בטון הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בענף הבנייה בישראל. עד היום היה נהוג לחשוב שהבטון נועד לשימוש רק בתחומים מאוד ספציפיים בזמן הבניה, רוב השימוש בבטון היה בעת בניית היסודות של הבית או לצורך בניית הממ"ד. בנוסף לרוב היו משתמשים בבטון על מנת ליצר משטחים לחנייה או משטח למחסן.
בשנים האחרונות הבטון הפך להיות שם דבר בתחום נוסף, תחום עיצוב הפנים של הבית. לאחרונה הרבה מאוד מעצבי פנים הבינו שבבטון ניתן לבצע עבודות רבות, שדורשות עיצוב מורכב ובכך גם לקבל עיצוב מרהיב וגם לקבל את התכונות הידועות של הבטון, חוזק ואמינות.

אבל מה עושים כאשר צריך להתחיל לשפץ את הבטון הישן? האם יש צורך לשבור את המשטחים או את הרצפה וליצוק חדשה או שמה ישנן דרכים אחרות.

ישנם שני דרכים לשיפוץ ושיקום משטחי בטון.

חידוש משטח בטון חיצוני

רחבות בטון יכולות להימצא בחצר הבית, על רצפת המוסך, מדרכות בטון או בחניונים ציבורים. משטחי הבטון נחשפים במשך הזמן למפגעים רבים כגון נזילות שמן ובנזין וחומרי ניקוי רבים שעלולים ליצור כתמים על המשטח, על מנת לוודא שאכן נצליח לשקם את משטח הבטון המדובר יש קודם כל להכין את השטח. חשוב בראש ובראשונה לנקות את משטח הבטון מלכלוך, אבק וחומרים נוספים שעלולים להפריע לשיקום. אפשר להשתמש במברשת עם זיפים נוקשים וחומרי ניקוי יעודים בתוספת למים חמים, לאחר הניקוי הראשוני יש צורך בשטיפה נוספת של המשטח באמצאות מים נקיים. חשוב לדאוג שהמשטח יבש לפני שמתחילים לצפות את הבטון באמצעות שכבת מגן. רוב חומרי הציפוי דורשים שטמפרטורת המשטח תהיה מעל 10 מעלות צלזיוס והלחות תהיה מתחת ל-60%. ניתן להשתמש בחומר ציפוי Concrete Protector של חברת DRYLOK. את הציפוי עצמו יש למרוח באמצעות מברשת, רולר, מגב או באמצעות מרסס. שכבה אחת אמורה להספיק אך במידה ואתם רואים שמשטח הבטון סופג טיפות מים בקלות יש לצפות בשכבה נוספת. חשוב להמתין כ-6 שעות בין שכבה לשכבה.

חידוש משטחים באמצעות מיקרוטופינג

מיקרוטופינג היא שיטה חדשנית שמאפשרת לחדש ולשקם כל משטח קיים. מיקרוטופינג היא בעצם שיטה המשתמשת במלט פולימרי שאותו ניתן ליישם על מגוון רחב של משטחים, כגון: משטחי בטון ישנים, משטחי פורמייקה, גבס וגם על משטחי עץ. ניתן גם ליישם את המיקרוטופינג על גבי משטחים אנכיים כמו קירות. כל זאת ללא צורך בשימוש ברשתות או יציקות בטון נוספות. את המיקרוטופינג ניתן ליישם באמצעות מריחה, שפיכה או התזה. על מנת לעצב את המיקרוטופינג בצורה מקצועית ומעוצבת תמיד יהיה כדאי לפנות לחברה מקצועית. המיקרוטופינג מאפשר להשיג משטח חלק וללא סדקים מבלי לפרק את הריצוף הקיים. בנוסף לכל ניתן להשיג את המיקרוטופינג בשלל גוונים, כמו כן ניתן גם לבצע הטבעה של דוגמאות רבות. אחד היתרונות הגדולים שיש במיקרוטופינג הוא התחזוקה שלו, אין צורך בחומרי ניקוי יעודים. את המיקרוטופינג מנקים מאמצעות מים וסבון.

קרא 798 פעמים